מי אנחנו:

חברת פילונוף הוקמה ומנוהלת ע"י יעקב פילו, הנדסאי נוף וגנן מוסמך. בעל וותק של למעלה מ-18 שנים של תכנון, עיצוב, הקמה ותחזוקה של גינות חמד מרהיבות ואסטטיות.

חברת פילונוף מעניקה ללקוחותיה חווית יצירה בוטנית באמצעות עבודת גינון איכותית, יוקרתית וברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

 אצלנו שמים גדש על מספר דברים:

מקצועיות:
אצלנו שמים דגש על המקצועיות. הבעלים, יעקב הינו הנדסאי נוף וגנן מוסמך בעל ידע וניסיון מקיף ורב בתחום הגינון והתכנון. הוא מתכנן ומלווה כל פרויקט החל מהשלבים הראשונים ועד לבחירת החומרים והצמחים. עובדנו עוברים הכשרה עיונית, תיאורטית ומעשית באופן קבוע ורציף, הן בהכשרות חיצוניות והן שיפור המיומנויות המעשיות באופן פנימי.

 שירות:
הרמה המקצוענית הגבוהה כאמור, משתלבת בהרמוניה חיונית והכרחית עם רמת שירות ללא פשרות.  הלקוח אצלנו נמצא תמיד במרכז ונהנה משירות אדיב, נעים, יעיל ומהיר ותמיד תמיד עם חיוך והקשבה לצרכיו ורצונותיו. בנוסף, יעקב פילו הינו עובד סוציאלי בהכשרתו והנו מודע מאוד לחשיבות הקשר, ההקשבה וההבנה של צרכי הלקוחות והעובדים. שילוב של ידע מקצועי בענף הגינון יחד עם רגישות בינאישית גבוהה, מוביל לשירות ברמה גבוהה והופכים את כל תהליך הפרויקט לחוויה חיובית איכותית ומרגשת, כיאה לתחום אשר כל כולו רגישות ואסטטיקה.

קומפוזיציות, העמדה ושילוב חומרים:
אצלנו חושבים על הכל. עוד בשלבי תכנון, בניה או שיפוץ הבית רצוי לערב אותנו בתכנון. בשלב הראשון נעזור לכם לחשוב ולתכנן את החלק החיצוני של הבית. נעזור לכם לחשוב על חומרים ושילובם עם שאר חלקי הגינה, ננחה את הקבלנים והאדריכלים לגבי ההכנות התשתיתיות הדרושות להצלחת הגינה ולמראה האסתטי והנקי ביותר לאורך שנים.
בשלב השני נדאג לבחור ביחד אתכם את הכלים, החומרים והצמחים הטובים והמתאימים ביותר עבורכם ואשר יגשימו את חלומותיכם הפורחים.
בנוסף, אנו משלבים עבודות אבן ירושלמית , טרסות ומסלעות ומוצרי אבן שונים ההולמים ומשלימים את מראה הגינה והבית.

איכות החומרים:
אנו שמים דגש על שימוש בחומרים הטובים ביותר הקיימים בשוק הגינון, תוך דאגה לעתיד הגינה ולאורך חייהם של המוצרים והצמחים.

תהליך הקמת גינה:
גינתו של כל הלקוה הנה עולם אסתטי ייחודי המבטא את חלומותיו, חזונו וטעמו האישי.
לכל לקוח יש מרחבים פיזיים שונים בתוך ביתו ומחוץ לו, כגון: גינה, פטיו, מרפסת, או גג אשר אותם הוא מעוניין להפוך לפינות חמד מקושטות ומרגשות.
בבואי לעצב את אותם מרחבים אני לומד את רצונותיו של הלקוח מצד אחד ואת הפוטנציאל הפיזי הנתון של המרחב מן הצד השני ומביא זאת כגורמים ראשיים במלאכת העצוב והתכנון.
לאחרונה סיימתי לעצב ולהקים פטיו ירושלמי אופייני אך ייחודי בשכונת נחלאות המהווה דוגמה להתייחסות המיוחדת לכל לקוח ואשר כלל תכנון קפדני, ירידה לפרטים והמצאת פתרונות יצירתיים.
הפטיו מהווה למעשה כניסה ראשית לבית ונמצא בקומת הכניסה. ללקוחות היה חשוב מאוד שהכול יהיה מתוכנן בקפידה ובדיוק מרבי מכיוון שהחלל של הפטיו קטן יחסית (כ 25 מ"ר) ומהווה את מוקד המבט מתוך המטבח והסלון של הבית. בנוסף, בפטיו היו מזגנים גדולים ובלוני גז שהיה צורך להסתיר באופן יצירתי ואסתטי.
לאחר פגישה עם הלקוחות והבנת הרצונות והצרכים שלהם ציירתי סקיצה הממחישה את מראה הגינה. הלקוחות אהבו את הרעיון ומשם המשכנו לפגישה משולשת יחד עם האדריכל שתכנן את שיפוץ הבית.  יחד בחרנו כדים ואדניות המתאימות לשפת העיצוב של פנים הבית. לקחנו מהשטח מידות מדויקות והזמנו אדניות בייצור מיוחד למידות וצרכים של אותו הפטיו.
במקביל, נפגשנו עם מסגר ונפח אמן עמו אני משתף פעולה שנים רבות וביחד עם הלקוחות תכננו מסתור אסתטי ומקורי למזגנים ולבלוני הגז, והוספנו יחידת אחסון ע"פ דרישת הלקוחות. לאחר שהסכמנו על החומרים והמידות המסגר החל בעבודת הייצור.
בגינה היה עץ לימון עתיק, שנדרשנו לשמרו ולחשוב על פתרון לערוגה עבורו. תכננתי ערוגה בצורת מתומן מאבן מסותתת אשר משמש גם כספסל ישיבה.
לאחר שלב התכנון והתיאום עם בעלי המקצוע השונים ניגשנו למלאכת הביצוע.
התחלנו מן הכבד אל הקל ובשלב הראשון ביצענו עבודות תשתית כגון ביית ערוגת האבן המרהיבה, העברת קווי השקיה וניקוז באופן תת רצפתי ועבודות מסגרות.
בשלב שני, ניגשתי למלאכת בחירת הצמחים. יחד עם הלקוחות עברנו על כל האדניות והכדים באופן מפורט, בחרנו את אופי הצמחייה לכל כלי קיבול באופן ספציפי.
לאחר שהסתיימה לה העבודה הכבדה, החל המסגר במלאכת התקנת האדניות.
ובסוף ניגשנו לעבודה אשר הלבישה את הפטיו הייחודי הזה בכסות ירוקה ופורחת ושתלנו את הצמחים לפי התוכנית והעצוב הראשוניים.
הכול נעשה בדיוק ואסתטיקה מרביים. הדגש שאני שם בגינות בכלל במקומות קטנים בפרט, כגון פטיו ומרפסות, ובכלל זה בעבודה עם כדים ואדניות הוא להימנע ככול האפשר מצינורות השקיה וניקוז גלויים לעין. ביצוע זה מחייב חשיבה ותכנון מוקדמים (תעלות והעברת צנרת בקירות או תחת הריצופים) ודיוק רב בזמן הביצוע.
התוצאה היא פטיו מקסים ופינת חמד ירוקה ופונקציונאלית בלב שטח אורבאני צפוף
והכל לשביעות רצונם של הלקוחות.
התהליך דורש בדרך כלל סבלנות ונכונות לתת שירות אדיב ונעים לצד ידע מקצועי רב וחשיבה על כל פרט ופרט בתהליך.

לראש העמוד